bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2021
  • wyświetleń: 2259

Nie będzie rady społecznej TS Podbeskidzia

Spadek TS Podbeskidzia do 1 ligi zasmucił nie tylko licznych kibiców, ale i część bielskich radnych. Celem drużyny na przyszły sezon jest powrót do Ekstraklasy. Rajcy chcą pomóc wraz z miejscowymi społecznikami i weteranami.

Reklama

Podbeskidzie
Nie będzie rady społecznej TS Podbeskidzia · fot. TS Podbeskidzie


Przypomnijmy, grupa bielskich radnych zaproponowała powołać organ, który miałby wspierać zarząd TS Podbeskidzia.

- Proponujemy powołać organ doradczy czyli Radę Społeczną TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, która mogłaby zostać utworzona z byłych zawodników, wychowanków klubu, którzy odnosili w przeszłości znaczące sukcesy, radnych , pasjonatów sportu, kibiców, czy ludzi biznesu, którym zależy na dalszym rozwoju pliki nożnej w naszym mieście. Oczywiście zasiadanie w przedmiotowej radzie byłoby stricte społeczne i nie wiązałoby się z żadnymi gratyfikacjami finansowymi - czytamy w interpelacji skierowanej do władz miasta podpisanej przez Maksymiliana Prygę, Karola Markowskiego, Rafała Ryplewicza, Romana Matyję oraz Dariusza Michasiów.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Tymczasem władze miasta deklarują, że zależy im na tym, "aby klub miał stabilną sytuację i dogodne warunki do dalszego rozwoju". Ale "sposób działania TS Podbeskidzie jako spółki akcyjnej reguluje Kodeks spółek handlowych".

- Kodeks określa organy spółki akcyjnej i ich kompetencje (...) Walne Zgromadzenie i rada nadzorcza nie mogą wydawać zarządowi wiążących poleceń dotyczących prowadzenia praw spółki - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

I jak dodał, "to szczególne umocowanie Zarządy TS Podbeskidzie "czyni niezasadzaną propozycję powołania Rady Społecznej"

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.