bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2021
  • wyświetleń: 2215

Opiekunowie seniorów mają kłopot z parkowaniem

Mieszkańcy Śródmieścia zwrócili się do radnego Andrzeja Gacka z prośbą o interwencję w sprawie parkowania. Przedstawili niedogodności aktualnego rozwiązania bazującego na wydawaniu abonamentu przypisanego do numeru rejestracyjnego samochodu.

Reklama

Zmiany na parkingach wewnętrznych w Bielsku-Białej - 18.03.2020
Opiekunowie seniorów mają kłopot z parkowaniem · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


- Rozwiązanie takie nie uwzględnia mieszkańców, którzy nie są posiadaczami samochodu. Do grupy tej należy liczna grupa seniorów, do których przyjeżdżają naprzemiennie opiekunowie, członkowie rodziny lub odwiedzający - podał przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał, przypisanie abonamentu konkretnemu numerowi rejestracyjnemu skutkuje koniecznością wnioskowania o nowy abonament przy każdej zmianie auta.

- Proszę Pana Prezydenta o wnikliwą analizę spraw związanych z parkowaniem mieszkańców Śródmieścia. Wnioskuję o rozważenie wprowadzenia systemu mieszanego, tak aby była możliwość przypisania abonamentu mieszkańcowi, który nie jest posiadaczem samochodu - zaapelował Gacek.

W tej sprawie Ratusz jeszcze nie zajął stanowiska. Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.