bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • 3 lipca 2021
  • wyświetleń: 1572

Letni kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Galerii SFERA

Za nami:

3 lipca w Galerii SFERA odbędzie się charytatywny kiermasz „Książka wspiera bohatera”. To cykliczna akcja organizowana wraz z Fundacją Ekologiczną „Arka”. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany lokalnym placówkom pomagającym dzieciom w trudnej sytuacji.

Reklama

Letni kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Galerii SFERA
Letni kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Galerii SFERA · fot. Galeria Sfera


Wakacje to idealna okazja do sięgnięcia po nową lekturę, która dopełni nasz relaks w górach, nad jeziorem czy w zaciszu domowym, a przy okazji wesprze potrzebujących. Zamiast kupować nowe książki, warto wybrać pozycję z drugiej ręki. Aby dołączyć się do działania, wystarczy przynieść niepotrzebne, przeczytane lub zalegające książki do Punktu Informacyjnego Galerii, działającego w godzinach od 11.00 do 19.00. Przejdą one kwarantannę, a następnie zostaną wystawione na kiermaszu.

- Nie wyobrażamy sobie urlopu i wakacyjnego wypoczynku bez zapasu lektur do przeczytania! Z pewnością każdy z nas posiada niepotrzebne pozycje, które kurzą się w naszych domowych biblioteczkach. Nadchodzące lato zachęca do sięgnięcia po nowe książki i odświeżenia swoich zapasów. Akcja „Książka wspiera bohatera” jest dobrą okazją do przejrzenia swoich regałów i oferowania pomocy potrzebującym. Dzięki tym prostym działaniom dzieci w trudnej sytuacji materialnej będą mogły otrzymać potrzebne wsparcie - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii SFERA.

Dochód ze sprzedaży przyniesionych książek trafi do domów dziecka oraz świetlic środowiskowych z Bielska-Białej i okolic. Wydarzenie odbędzie się w Foyer Galerii II i zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

- „Książka wspiera bohatera” przynosi obopólne korzyści: przede wszystkim realnie pomagamy najmłodszym podopiecznym lokalnych ośrodków, a uczestnicy kiermaszu mogą szybko odświeżyć swoją biblioteczkę bez kupowania nowych książek. Działamy w duchu obiegu zamkniętego i korzystamy z lektur, które szukają swojego nowego domu. Nasze działania z Galerią SFERA pomagają osobom w potrzebie a także dbają o zasoby planety. Kolejny raz udowadniamy, że wspólna inicjatywa może przyczynić się do większej, pozytywnej zmiany - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej „Arka”.

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.