bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3460

Jak "śmiecić z głową"? Podpowiedziała miejska gra edukacyjna

Jakiego typu odpady wrzucamy do niebieskiego worka? Ile lat może rozkładać się plastikowa butelka? - to tylko niektóre z pytań, na jakie musieli odpowiedzieć uczestnicy Rywalizacji Miejskiej Śmieć z Głową zorganizowanej 9 czerwca w ramach Europejskiego Zielonego Tygodnia oraz Światowego Dnia Środowiska.

Reklama

Jak "śmiecić z głową"? Podpowiedziała miejska gra edukacyjna
Jak "śmiecić z głową"? Podpowiedziała miejska gra edukacyjna · fot. UM Bielsko-Biała


Imprezę przygotowali SUEZ S.A. oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej, żeby propagować proekologiczne zachowania wśród bielszczan oraz zwiększyć skuteczność selektywnej zbiórki odpadów w gospodarstwach domowych.

Gra rozpoczęła się na Rynku, po rejestracji uczestnicy otrzymali szyfratory i ruszyli w miasto, kierując się do pięciu punktów, które były tematycznie powiązane z frakcjami do segregacji. Należało w jak najkrótszym czasie odnaleźć wszystkie wskazówki pozostawione przez organizatorów w wybranych miejscach na terenie miasta i prawidłowo wykonać wszystkie powierzone zadania. Pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej dyżurowali na stanowisku papierowym, znajdującym się za Ratuszem.

Po podliczeniu czasu wykonywania zadań okazało się, że trzech najlepszych uczestników gry miało takie same rezultaty. Potrzebna była więc dogrywka. Ostatecznie I miejsce zajął Łukasz Szubert, II miejsce Antoni Giza, a III miejsce Kacper Waluś.

Zwycięzcy nagrodzeni zostaną voucherami na zakupy. Ich wręczenie zaplanowano 22 czerwca podczas gali w Teatrze Polskim.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.