Wiadomości

  • 14 września 2012
  • 15 września 2012
  • wyświetleń: 2928

Tragiczny pożar, zginął 48-latek

48-letni mężczyzna poniósł śmierć, a jego 82-letnia matka w ciężkim stanie trafiła do szpitala w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w jednym z bielskich mieszkań przy ul. Zegadłowicza.

Pożar wybuchł tuż przed północą. Sąsiedzi, którzy jako pierwsi zauważyli ogień i dym wydobywający się z budynku natychmiast zaalarmowali straż pożarną.

W czasie akcji gaśniczej strażacy odnaleźli w mieszkaniu dwie nieprzytomne osoby. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które podjęło próbę reanimacji poszkodowanych. Mężczyzna zmarł, a dokładną przyczynę jego śmierci pozwoli ustalić zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok. Kobieta w ciężkim stanie z objawami zatrucia tlenkiem węgla została przewieziona do szpitala.

Z ustaleń wynika, że mieszkanie odłączone było od energii elektrycznej i gazowej. Mieszkańcy najprawdopodobniej korzystali ze świec. Obecny na miejscu biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że do pożaru mogło dojść na skutek zaprószenia ognia. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.