bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 847

DPD - jak zamówić kuriera i śledzić paczkę?

Materiał partnera:

Na polskim rynku prężnie działa wiele firm kurierskich, które skutecznie obsługują tysiące jeśli nawet nie miliony zadowolonych klientów. Jedną z najpopularniejszy jest zdecydowanie francuskie DPD. Jak wygląda historia przewoźnika, kiedy trafił do Polski? Czy zastanawiasz się, jak wygląda w DPD zamawianie kuriera i jak nadać przesyłkę? Wszystkie najważniejsze informacje przedstawiamy w tym artykule! Z pewnością pomogą, zarówno jeśli jesteś odbiorcą jak i nadawcą pakunku.

DPD - jak zamówić kuriera i śledzić paczkę?


Krótka historia DPDDPD Group to francuskie przedsiębiorstwo zajmujące się transportem i spedycją na skalę światową. Głównym udziałowcem jest spółka zależna od La Poste, należąca do państwowego holdingu GeoPost.  W Polsce istnieje z kolei zależna spółka DPD Polska, która wcześniej nosiła nazwę Masterlink Express. Początki funkcjonowania w Polsce sięgają wczesnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. W 1998 roku firma została przejęta przez Szwedów z Posten AB. Umowy przejęcia części udziałów przez Posten AB były podpisywanie w 2002 i w 2004 roku. Obecną siedzibą firmy jest Warszawa. 

Jak wygląda w DPD zamawianie kuriera i śledzenie paczki?W DPD można zamówić kuriera będą zarówno stałym jak i okazyjnym klientem. Jeśli współpracujesz z przewoźnikiem na stałe, już od jakiegoś czasu, możesz wypełnić formularz online lub skorzystać ze specjalnej aplikacji. Z kolei Klienci gotówkowi łatwo mogą skorzystać z usług punktu DPD Pickup (jest ich aż 2600!), który możesz znaleźć w niemal każdym mieście w Polsce. Kiedy już nadasz swoją paczkę (lub czekasz na pakunek, który ma dotrzeć do Ciebie) możesz ją cały czas monitorować i w razie potrzeby przekierować w inne miejsce - do domu, pracy lub punktu PickUp. Ponadto możesz wpłynąć nie tylko na lokalizację, ale także na konkretny dzień oraz godzinę. Oczywiście nie musisz oczekiwać na paczkę jak na szpilkach w przypadku, kiedy to Ty jesteś odbiorcą. Firma sms-em oraz mailem poinformuje Cię o czasie doręczenia. Dodatkowo będziesz mógł śledzić ją w czasie rzeczywistym. Wystarczy aplikacja lub posiadanie informacji o numerze paczki.

DPD to jedna z najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce. Od lat cieszy się zaufaniem odbiorców indywidualnych jak i firm i wielkich koncernów. Jest to efektem odpowiednio wykonywanej pracy kurierów, pracowników na halach magazynowych czy w sortowniach, oraz biurach obsługi. Na plus działa prostota nadania paczki w DPD. Zamawianie kuriera również nie sprawia trudności dzięki aplikacji i stałym powiadomieniom. Dzięki temu z usług przewoźnika korzysta coraz więcej osób!