bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2021
  • wyświetleń: 3578

Kto w 2021 roku otrzyma mieszkania komunalne? Obradował zespół

Pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw opracowywania projektu list wynajmu mieszkań w 2021 roku odbyło się 27 maja w Ratuszu. Zadaniem zespołu jest przeprowadzenie oceny sytuacji mieszkaniowej, zdrowotnej, socjalnej i społecznej wnioskodawców w oparciu o system kwalifikacji punktowej wprowadzonej chwałą nr XXV/624/2020 Rady Miejskiej Bielska-Białej z 17 listopada 2020 roku.

bielsko, biała, dron, hulanka
Kto w 2021 roku otrzyma mieszkania komunalne? Obradował zespół · fot. UM Bielsko-Biała


Do pracy w Zespole do spraw opracowywania projektu list wynajmu mieszkań w 2021 roku prezydent miasta powołał przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz Urzędu Miejskiego. Podczas pierwszego spotkania ustalono ramowy plan działania zespołu w oparciu o regulamin pracy, który m.in. przewiduje możliwość przeprowadzenia wizytacji warunków mieszkaniowych wnioskodawców. W zależności od sytuacji epidemicznej - jednak z dużym prawdopodobieństwem - zespół rozpocznie wizytacje u osób ubiegających się o lokal mieszkalny z mieszkaniowego zasobu miasta już z początkiem czerwca 2021 r. Po zakończeniu wizyt zostaną opracowane 2 projekty: listy najmu socjalnego oraz listy wynajmu mieszkań.

Aktualnie obowiązujące zasady wynajmowania lokali z zasobu miasta zyskały nową formułę. Na opracowywanych listach wynajmu mieszkań umieszczone zostaną osoby lub rodziny, które w toku przeprowadzonej oceny uzyskały najwyższą liczbę punktów w kwalifikacji punktowej, a w przypadku równej liczby punktów o pozycji na liście decydować będzie data złożenia wniosku. Do 30 dni od momentu publikacji projektów list wnioskodawcy, których wnioski nie zostały w nich ujęte, będą mogli składać do ZGM zastrzeżenia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.