bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • 22 maja 2021
  • wyświetleń: 3169

Za dostarczenie surowców wtórnych można otrzymać sadzonkę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Za nami:

Dziś (w sobotę, 22 maja) trwa kolejna akcja "Drzewko za surowce", która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Bielska-Białej. W ten dzień osoby, które do punktu znajdującego się na parkingu CH "Sarni Stok" przywiozą surowce wtórne, będą mogły otrzymać sadzonki drzew i kwiatów. To największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna, do której może dołączyć każdy.

drzewko za surowce
Za dostarczenie surowców wtórnych będzie można otrzymać sadzonkę · fot. Arka


Od startu akcji w 2007 roku jej organizatorzy rozdali ponad 100 tysięcy sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu przyczynili się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Akcja jest doskonałą okazją do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy plastiku - w zamian za nie rozdane zostaną sadzonki drzew leśnych i kwiatów - aksamitek.

Tradycyjnie Centrum Handlowe Sarni Stok zachęca do ochrony środowiska, wspierając akcję "Drzewko za surowiec", organizowaną we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz firmy Sanit-Trans. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie segregacji odpadów, ale i sadzenie drzew w regionie.

- Pomaganie nic nie kosztuje! Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków, lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4000 kwiatków (bratków). Zachęcamy by do akcji włączyło się, jak najwięcej osób, propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej. Warto więc zjawić się w Centrum z sąsiadem lub przyjaciółmi - razem możecie urządzić swój ogród lub wspólne podwórko! - zachęca CH "Sarni Stok".

Akcja "Drzewko za surowce" odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 maja w godzinach od 9.00 do 17.00 w Punkcie Obsługi Zbiórki na parkingu CH "Sarni Stok".

Przelicznik surowców:
  • jedna sadzonka - za 10 kg makulatury,
  • jedna sadzonka - za 20 opakowań szklanych,
  • jedna sadzonka - za 20 butelek PET,
  • jedna sadzonka - za 20 puszek aluminiowych.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj