bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 września 2012
  • wyświetleń: 3341

Bielsko-Biała miastem z klimatem

Prezydent Jacek Krywult odebrał certyfikat potwierdzający nadanie Bielsku-Białej tytułu „Miasto z klimatem”. Certyfikat wręczył prezydentowi Krzysztof Smolnicki - Prezes Fundacji EkoRozwoju, która wspólnie z Ministerstwem Środowiska zorganizowała ogólnopolski konkurs „Gmina z klimatem”.

Certyfikat Gmina z Klimatem
Certyfikat Gmina z Klimatem · fot. UM Bielsko-Biała


Bielsko-Biała zajęło pierwsze miejsce i zostało nagrodzone w uznaniu działań dla zrównoważonego gospodarowania energią oraz ochronę klimatu.

Wśród wyróżnionych gmin znalazły się natomiast Częstochowa, Legnica, Tarnów, Niepołomice, Piaseczno i Szczawnica. To wyjątkowe wydarzenie związane jest z festiwalem „Energicznie dla klimatu”, który został zorganizowany na boisku międzyszkolnym przy ulicy Piastowskiej oraz odbywającym się w dniach 10-11 września w Bielsku-Białej III Seminarium Szkoleniowym „Zrównoważony rozwój gminy: Energia elektryczna - Ciepło - Efektywność energetyczna- Odpady - Woda i ścieki - Transport ekologiczny”.

Bielsko-Biała miastem z klimatem · fot. UM Bielsko-Biała

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.