bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 2357

Pierwsze duże drzewa posadzone. W sumie ma być ich 332!

W środę, 12 maja w Parku Słowackiego Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego zasadził kilkanaście bardzo dużych drzew. To pierwsze tak duże drzewa sadzone w mieście w takiej ilości. Wszystko w ramach jednego z ogólnomiejskich projektów Budżetu Obywatelskiego w Bielsku-Białej 2021: "332 drzewa i pięć gałęzi".

Reklama

Pierwsze duże drzewa posadzone. W sumie ma być ich 332!
Pierwsze duże drzewa posadzone. W sumie ma być ich 332! · fot. UM Bielsko-Biała


Od środy w Parku Słowackiego rosną dwie lipy, sosna, klon, dwa dęby, z czego jeden czerwony, i dwa tulipanowce. - Chcemy zapewnić bioróżnorodność gatunkową w parku - mówi ogrodnik miejski Dariusz Gajny. Posadzone dziś drzewa są dużych rozmiarów, niektóre mają wysokość nawet ponad 6 metrów i obwód pnia powyżej 30 centymetrów. Wszystko po to, aby zacienić plac zabaw i miejsca odpoczynku w parku. - Drzewa te dadzą bielszczanom cień już w tym roku - dodaje D. Gajny.

W Parku Słowackiego posadzone zostały też krzewy, aby odtworzyć warstwę poszycia. Znalazło się tam 90 sztuk hortensji, 16 sztuk rododendronów i 10 magnolii.

Pierwsze duże drzewa posadzone. W sumie ma być ich 332!
Pierwsze duże drzewa posadzone. W sumie ma być ich 332! · fot. UM Bielsko-Biała


Jak zapowiada ogrodnik miejski, to nie koniec zazieleniania Parku Słowackiego. W planach są kolejne nasadzenia. W ramach projektu 332 drzewa i pięć gałęzi nasadzenia pojawiły się też w innych częściach miasta, m.in. na skwerze przy Pampalinim - przy nadbrzeżu Białki, gdzie posadzono graby pospolite i wierzbę; na terenie zielonym pomiędzy ul. Partyzantów i Młyńską, gdzie już rosną klon, głogi, śliwy wiśniowe i dąb; przy ul. Młyńskiej - tu oko cieszą sosny, śliwy wiśniowe i forsycje; a także na skrzyżowaniu ul. Kolistej i gen. Władysława Andersa, gdzie nasadzono dęby i głogi; oraz przy ul. Karpackiej. W ostatniej lokalizacji rosną śliwy wiśniowe.

Kolejne nasadzenia odbędą się jeszcze przy ul. Stefanii Sempołowskiej oraz przy ul. 11 Listopada. Akcja zostanie powtórzona jesienią.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.