bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2021
  • wyświetleń: 3582

Narodowy Spis Powszechny: Możesz "spisać się" w Urzędzie Miejskim

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Od 10 maja w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej zaczęło funkcjonować specjalne stanowisko do samospisu internetowego.

ratusz, urząd miejski, plac ratuszowy 6
Narodowy Spis Powszechny: Możesz "spisać się" w Urzędzie Miejskim · fot. UM Bielsko-Biała


- Stanowisko do samospisu internetowego to wyjście naprzeciw tym osobom, które chcą spisać się samodzielnie, a nie dysponują dostępem do internetu. Stanowisko, w którym mieszkańcy mogą uzyskać niezbędną pomoc i dokonać spisu, zlokalizowane jest w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6. Miejsce to jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i czynne jest w godzinach pracy urzędu - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo i komfort obsługi mieszkańców, Gminne Biuro Spisowe zachęca do telefonicznej rezerwacji wizyty pod nr 33 470 12 10.

Obowiązek spisania się można również zrealizować za pomocą internetowej aplikacji na stronie spis.gov.pl lub telefonicznie pod numerem infolinii: 22 279 99 99. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, telefonicznie skontaktują się rachmistrzowie spisowi.

Według danych z 6 maja, pochodzących z Wojewódzkiego Biura Spisowego w Katowicach, do tej pory samospisu dokonało ponad 18 procent mieszkańców województwa śląskiego. Na tym tle pozytywnie wyróżnia się nasze miasto, bowiem w Bielsku-Białej spisało się już ponad 20 procent mieszkańców. Liderem w województwie są Katowice z wynikiem około 25 procent osób, które wzięły udział w spisie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.