bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2021
  • wyświetleń: 3561

Odznaczenia dla małżeństw, które w 2020 roku świętowały "złote gody"

Bielsko-Biała jest jednym z niewielu miast w Polsce, które może pochwalić się sporą liczbą mieszkających tu stulatków oraz małżeńskich jubilatów z 50-letnim i dłuższym stażem. Sytuacja pandemiczna opóźniła wręczanie jubilatom medali za długoletnie pożycie małżeńskie, dlatego dopiero teraz zostały wręczone odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP osobom świętującym półwiecze związku małżeńskiego w 2020 roku.

Reklama

Kolejne małżeństwa obchodzące "złote gody" otrzymały medale
Odznaczenia dla małżeństw, które w 2020 roku świętowały "złote gody" · fot. UM Bielsko-Biała


Obecnie nie można jeszcze urządzać uroczystych spotkań jubilatów w Ratuszu, dlatego poszczególne pary o umówionej godzinie pojawiają się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Biesku-Białej i odbierają gratulacje od władz miasta oraz prezydenckie medale. Wszystko w trosce o zdrowie jubilatów.

28 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrały następujące pary: Irena i Zbigniew Bartkowscy, Ewa i Stanisław Ciecierscy, Renata i Stefan Faronowie, Krystyna i Franciszek Haratykowie, Krystyna i Andrzej Kaniewscy, Maria i Stanisław Lebiodowie, Ewa i Jan Strojni, Marianna i Władysław Sznajderowie, Barbara i Jerzy Wiktorkowie, Stanisława i Jan Włochowie. Natomiast 60 lat wspólnego życia świętowali Władysława i Henryk Borowieccy, a 65 lat małżeństwa Irena i Bronisław Brandysowie.

Kolejni jubilaci małżeńscy pojawiali się w USC 29 kwietnia. Byli to - Zofia i Gotfryd Banetowie, Teresa i Janusz Bisztygowie, Barbara i Zbigniew Deptuchowie. Natomiast 60 wspólnie przeżytych lat świętowali - Marianna i Gustaw Getlerowie, Hanna Kopycińska-Jaszczurowska i Ireneusz Jaszczurowski, Gertruda i Stanisław Kaczorowie, Maria i Stanisław Lewandowiczowie, Danuta i Jan Lewandowscy, Józefa i Stanisław Mozgałowie, Elżbieta i Mieczysław Sitkowie, Władysława i Józef Tomaszkowie. W tym też dniu gratulacje odebrali Urszula i Ryszard Kusiowie, którzy przeżyli wspólnie 65 lat.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie miasta obchodzące 50. rocznicę ślubu w pierwszym półroczu 2021 r. mogą już zgłaszać ten fakt do bielskiego USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie małżeńskiego jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.