bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2021
  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 2506

Pod Dębowcem powstanie stanowisko dla kamperów

W dobie pandemii koronawirusa, a co za tym idzie zamknięcia hoteli, na znaczeniu zyskały kampery. Tymczasem w Bielsku-Białej przydałoby się miejsce postoju i serwisu "domów na kółkach". Jak dowiadujemy się w miejscowym Ratuszu, taki powstanie na terenie spółki ZIAD.

Reklama

Kamper
Pod Dębowcem powstanie stanowisko dla kamperów · fot. pixabay.com


Na potrzebę utworzenia w Bielsku-Białej miejsca serwisowego kamperów zwrócił uwagę radny Bronisław Szafarczyk.

- Miejsce parkingowe umożliwia dostęp do wody, prądu oraz opróżniania nieczystości płynnych kampera lub przyczep kempingowych - stwierdził. Dlatego zdaniem radnego gmina tworząc niedużym kosztem na swoim terenie punkt serwisowy, przyczynia się do „wyeliminowania zagrożeń ekologicznych”.

- Dodatkowo powstaje innowacyjna infrastruktura turystyczna, zwiększająca atrakcyjność gminy w oczach odwiedzających - podkreślił Szafarczyk.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak podkreślił w odpowiedzi na propozycję radnego Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "zarówno rozwój turystyki jak i ochrona środowiska naturalnego są kluczowymi czynnikami generującymi działania inwestycyjne na terenie miasta". Dlatego, według wiceprezydenta, pomysł utworzenia miejsca postoju i serwisu kamperów jest zasadny.

- Lokalizacja takich miejsc z natury rzeczy powiązana jest z funkcją autocampingu, pola namiotowego lub innego obiektu turystycznego stanowiącego naturalne uzupełnienie takich funkcji, Można rozważać również takie miejsca w sąsiedztwie lub na terenie stacji paliw, czy myjni samochodowych. Wiąże sir to z koniecznością nadzoru nad właściwym stanem urządzeń i porządkiem w takich miejscach. Co do zasady takie miejsca powinny mieć charakter komercyjny, aczkolwiek można założyć wsparcie ze strony miasta - stwierdził Kamiński.

I dodał, że spółka ZIAD podjęła decyzję o utworzeniu profesjonalnego stanowiska dla caravaningu wraz z kilkoma miejscami postojowymi na własnym terenie przyległym do Hotelu Dębowiec.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.