bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5055

Stacja dla kamperów lekiem na "zagrożeni ekologiczne"

Podróżowanie kamperem staje się coraz bardziej popularne, nie tylko w okresie letnim. Niestety, bywa tak, że podczas gdy zamknięte są kempingi gdzie można się pozbyć m.in. nieczystości z pojazdów, lądują one w kanalizacji lub w lesie. Stąd pomysł, by w Bielsku-Białej powstał punkt obsługi kamperów.

Kamper
Stacja dla kamperów lekiem na "zagrożeni ekologiczne" · fot. pixabay.com


W dobie pandemii koronawirusa, a co za tym idzie zamknięcia hoteli, na znaczeniu zyskały kampery. Tymczasem w Bielsku-Białej przydałoby się miejsce postoju i serwisu „domów na kółkach”. Tak uwagą radny Bronisław Szafarczyk.

- Miejsce parkingowe umożliwia dostęp do wody, prądu oraz opróżniania nieczystości płynnych kampera lub przyczep kempingowych - stwierdził.

Jak opisał, obecnie podróżujący kamperami, aby opóźnić zbiorniki zmuszeni są znaleźć czynny kemping.

- Jak wiemy, poza sezonem większość kempingów jest nieczynna, co zupełnie wyklucza możliwość wykonania serwisu. Natomiast w trakcie sezonu letniego, pomimo łatwej dostępności, rzadko który kemping oferuje serwis kampera bez konieczności całodobowego pobytu. W takich sytuacjach w wielu przypadkach nieczystości płynne są zlewane do kanalizacji deszczowych lub, co gorsza, w lesie - ostrzegł.

Dlatego zdaniem radnego gmina tworząc niedużym kosztem na swoim terenie punkt serwisowy, przyczynia się do „wyeliminowania zagrożeń ekologicznych”.

- Dodatkowo powstaje innowacyjna infrastruktura turystyczna, zwiększająca atrakcyjność gminy w oczach odwiedzających - podkreślił Szafarczyk.

I zaapelował o rozważenie propozycji i ujęcie w planie działań utworzenie miejsca lub miejsc obsługi kamperów na terenie miasta.

Do tematu wrócimy, gdy Ratusz ustosunkuje się do wniosku radnego.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.