bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2626

Chcesz wiedzieć, gdzie powstanie maszt telefonii? Śledź BIP

Wracamy do sprawy informowania mieszkańców Bielska-Białej o ważnych inwestycjach, na przykład o budowie masztu telefonii komórkowej. Bywa bowiem tak, że bielszczanie o takich dowiadują się dopiero wtedy, kiedy kontrowersyjne instalacje pojawiają się za ich oknami. Według władz miasta jednak wystarczy śledzić ogłoszenia, które są publikowane w internecie, by wiedzieć, co gdzie powstanie.

maszt telefon telefonia komórkowa
Chcesz wiedzieć, gdzie powstanie maszt telefonii? Śledź BIP · fot. bielsko.info


Bielscy radni nie ukrywali oburzenia: "Nie może być tak, że wszyscy zainteresowani dowiadują się o inwestycji jak już maszt stoi przed oknem, który na pewno nie stanowi dekoracji, nawet w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa" - napisali w zbiorowej interpelacji skierowanej do włodarzy miasta. Dotyczy ona postawienia masztu telefonii komórkowej w Mikuszowicach Śląskich.

Pod interpelacją podpisali się radni: Dorota Piegzik-Izydorczyk, Roman Matyka, Rafał Ryplewicz, Janusz Buzek oraz Jerzy Bauer.

Jak zauważyli, procedura powiadamiania mieszkańców jest ułomna i powoduje liczne konflikty i niepotrzebne nieporozumienia. Dlatego zaapelowali o zmianę sposobu powiadamiania o inwestycjach realizowanych w trybie celu publicznego.

- Miasto tworzą ludzie, nie zapominamy o tym - podkreślili rajcy.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Z odpowiedzi bielskiego Ratusza wynika, że "postępowanie dotyczące ustalenia warunków zabudowy, lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz pozwoleń na budowę prowadzone są w oparciu o konkretne ustawy".

- Ustawy te regulują w jaki sposób organ ma informować o prowadzonym postępowaniu. Zgodnie z nimi, pisemnie zawiadamiane są strony postępowania. Natomiast w przypadku inwestycji celu publicznego w zależności od rodzaju postępowania, informacja podawana jest w Biuletynie Informacji Publicznej, zamieszczana w prasie raz wywieszana na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - wyjaśnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Dlatego, według wiceprezydenta, "każdy zainteresowany mieszkaniec, w tym radni Rady Miejskiej i Rady Osiedli śledząc ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego mogą uzyskać informacje o prowadzonych postępowaniach na terenie miasta".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.