Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2577

Szpital Wojewódzki: Placówka odmraża kolejne łóżka covidowe

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmniejszył liczbę łóżek dla chorych na COVID-19. Kolejnym etapem odmrożenia miejsc, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Okulistyczny. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem przeznaczonych było tam 12 miejsc.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki: Placówka odmraża kolejne łóżka covidowe · fot. bielsko.info


Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na COVID-19. - Ze względu na duże zapotrzebowanie na łóżka internistyczne, od soboty 24 kwietnia nastąpi również "uwolnienie" 22 łóżek, które do tej pory przeznaczone były wyłącznie dla pacjentów chorujących na COVID-19, na Oddziale Gastroenterologicznym i Chorób Wewnętrznych - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa bielskiej placówki.

- Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 130 łóżkami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. W tym jest 17 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla osób, które wymagają respiratoterapii. Dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na COVID-19, znajduje się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego - dodaje przedstawicielka Szpitala Wojewódzkiego.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj