Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4015

Szpital Miejski: Na razie nie ma zgody na porody rodzinne

W związku z licznymi pytaniami o przywrócenie porodów rodzinnych, stanowisko w tej sprawie przekazało Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Dziecko, niemowlak
Szpital Miejski: Na razie nie ma zgody na porody rodzinne


W opinii dyrekcji szpitala i ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, czyli trzeciej fali zachorowań na COVID-19, nie można wyrazić zgody na powrót do porodów rodzinnych.

Jednym z powodów takiej decyzji są obserwowane ostatnio zachorowania również wśród personelu medycznego szpitala zaszczepionego dwoma dawkami szczepionki. Kolejnym powodem jest brak osobnego węzła sanitarnego na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym placówki oraz brak możliwości bezpośredniego wejścia na salę porodową osób towarzyszących pacjentkom - na salę porodową można wejść tylko przez Oddział Położniczy.

Dyrekcja szpitala podkreśla, że nie wyrażając zgody na porody rodzinne działa zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Zaznacza także, że powróci do porodów rodzinnych, kiedy tylko ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.