Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 8045

Pracowali nielegalnie w bielskim lokalu gastronomicznym

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ujawnili 4 obywateli Uzbekistanu, 1 obywatela Azerbejdżanu oraz 1 obywatela Turcji, którzy nielegalnie wykonywali pracę na terenie naszego regionu, w tym w Bielsku-Białej.

Azerbejdżanin pracował bez odpowiedniego zezwolenia na pracę w bielskim lokalu gastronomicznym. Turek w tym samym lokalu pracował bez ważnego tytułu pobytowego na terytorium Polski. Uzbecy natomiast wykonywali pracę na rzecz jednej z firm w Ustroniu (powiat cieszyński) bez odpowiedniego zezwolenia na pracę.

Wszyscy zostali ukarani mandatami w kwocie od 300 do 500 złotych w związku z naruszeniem art. 120 ust. 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Właściciele podmiotów gospodarczych również naruszyli przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy za co zgodnie z przepisami grozi im kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych. W związku z popełnionym wykroczeniem w przedmiocie nielegalnego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom, funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ich ukaranie.

ar / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.