Wiadomości
- 12 kwietnia 2024
- wyświetleń: 3169
Obywatelki Filipin i Indonezji nielegalnie przebywały w kraju. Zatrzymali je bielscy strażnicy graniczni
Funkcjonariusze bielskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali 43-letnią obywatelkę Filipin oraz 25-letnią Indonezyjkę, które nielegalnie przebywały na terenie Polski od 253 dni.

Kobiety składały wnioski o udzielenie zezwoleń na pobyt czasowy, ale były one pozostawiane bez rozpatrzenia. Jak informuje śląska Straż Graniczna, kolejne wnioski zdecydowały się złożyć dopiero pod koniec grudnia 2023 r. - już w trakcie nielegalnego pobytu, a więc nie były do tego uprawnione.
Kobiety mają teraz maksymalnie miesiąc na powrót do krajów swojego pochodzenia. Otrzymały także zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen.
ZOBACZ TAKŻE
Straż Graniczna w Bielsku-Białej wydaliła obywatela Ukrainy po serii naruszeń prawa
Ukrainiec z wyrokiem wydalony z Polski. Straż Graniczna w Bielsku-Białej wykonała decyzję
Skradziony ciągnik siodłowy odzyskany w Hiszpanii dzięki międzynarodowej współpracy
Prosto z więzienia na granicę. Złodzieje z Ukrainy deportowany z Polski
Obywatel Ukrainy wydalony z Polski po serii naruszeń prawa
[FOTO] Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej złożyli ślubowanie w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







