Wiadomości

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4008

[WIDEO] "Kopal's Got Talent" w tym roku gra dla bielskiego "Parasola"

"Kopal's Got Talent" to coroczny koncert charytatywny, który organizowany jest przez uczniów Dwujęzycznych Szkół im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa, wydarzenie zostało przeniesione do internetu.Od kilku lat uczniowie Dwujęzycznych Szkół im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej organizują koncert charytatywny "Kopal's Got Talent". O co chodzi? Młodzież wykonuje covery znanych utworów, pokazując przy okazji swoje talenty oraz pomagając organizacjom społecznym z naszego regionu. Każdego roku wydarzenie odbywało się w salach widowiskowych - podczas nich zbierano produkty takie jak kosmetyki, książki oraz sprzęt sportowy, które były przekazywane Zespołowi Placówek dla Dzieci i Młodzieży "Parasol".

Jednak w tym roku, ze względu na zamknięcie szkół i obostrzenia związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa, koncert "Kopal's Got Talent" został przeniesiony do internetu - jego zapis można obejrzeć (i usłyszeć) na kanale KopalTV na YouTubie. Akcja charytatywna znów będzie polegać na zbiórce darów dla "Parasola", jednak nieco inaczej, niż zwykle - społeczność szkolna będzie mogła przekazać je zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez dyrekcję "Parasola" na terenie szkoły, po powrocie uczniów do placówek oświatowych.

"Kopal's Got Talent" w tym roku gra dla bielskiego PARASOLa
"Kopal's Got Talent" w tym roku gra dla bielskiego PARASOLa · fot. Dwujęzyczna Szkoła im. Władysława Kopalińskiego w


"Parasol" jest jednostką organizacyjną miasta Bielsko-Biała z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem. Jego statutowym celem jest wsparcie rodziny i dziecka poprzez prowadzenie 11 Placówek Wsparcia Dziennego, które zapewniają m.in. organizację czasu wolnego i rozwój zainteresowań dzieci, prowadzenie zajęć z zakresu zdrowego stylu życia, realizację zajęć profilaktycznych, opiekę pedagogiczną, pomoc psychologiczną, pomoc w nauce oraz posiłki.

W tegorocznym koncercie "Kopal's Got Talent" wystąpiły również zespoły spoza "Kopalińskiego": "Saturday Fever" z Prywatnej Szkoły Baletowej (choreografia A. Jurczak) oraz "Klika" ze Szkoły Tańca Cubana (chor. Mikołaj Strzyż). Wydarzenie objął swoim patronatem Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.