Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3191

Skuteczny pościg za piratem drogowym. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 37-letniego bielszczanina, który nie zatrzymał się osobowym audi do kontroli drogowej. Jak się okazało, miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
Skuteczny pościg za piratem drogowym. Miał zakaz prowadzenia · fot. KWP Katowice


W niedzielę po południu mundurowi z bielskiej "dwójki" patrolowali okolicę ulicy Młyńskiej. Niewiele po godzinie 17.00 zauważyli osobowe audi, którego kierujący był im znany z jego wcześniejszych problemów z prawem. Postanowili skontrolować kierowcę.

- W tym celu dali stosowne sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak 37-latek siedzący za kierownicę zignorował polecenie i przyspieszył, rozpoczynają ucieczkę. Patrol zgłosił ten fakt dyżurnemu komendy i ruszył w pościg. W rejon, gdzie uciekało audi, zostały skierowane kolejne policyjne radiowozy. Ścigany pojazd uciekał wąskimi uliczkami, a jego kierowca nie zważał na inne pojazdy i pieszych, stwarzając realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Kiedy wjechał w ślepą uliczkę, porzucił pojazd, nawet nie wyłączając silnika i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach został jednak zatrzymany i obezwładniony przez załogę radiowozu - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych potwierdziły się podejrzenia mundurowych, ponieważ okazało się, że powodem ucieczki było to, że 37-letni mieszkaniec Bielska-Białej wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany, a po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli, za które to występki może spędzić za kratami nawet 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.