Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021
  • 18 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 13017

Rusza masowy punkt szczepień w Hali pod Dębowcem

Samorządowy punkt szczepień masowych w hali pod Dębowcem zostanie uruchomiony w poniedziałek, 19 kwietnia. W piątek, 16 kwietnia obiekt przeszedł pozytywną ocenę przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia i od poniedziałku rozpoczynają się tam szczepienia przeciwko COVID-19.

Hala pod Dębowcem
Rusza masowy punkt szczepień w Hali pod Dębowcem · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, dodatkowy punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19 prowadzony przez gminę zlokalizowany został w części konferencyjnej hali pod Dębowcem. Miał rozpocząć pracę 19 kwietnia, ale jego uruchomienie stanęło pod znakiem zapytania z powodu chwilowego braku dostępności szczepionek. Ostatecznie jednak 16 kwietnia zapadła decyzja - 19 kwietnia w hali rozpoczną się masowe szczepienia. Każdego dnia zaszczepionych będzie 500 osób.

Punkt będzie pracował od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem pierwszego weekendu, czyli 24-25 kwietnia), w systemie dwuzmianowym, w godz. 8.00-18.00. W ciągu jednego dnia będzie mógł zaszczepić 500 osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Od strony medycznej działalność punktu zabezpiecza Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski.

Rejestrować się na terminy szczepienia po 19 kwietnia w punkcie szczepień w hali można dzwoniąc w godzinach 8.00-15.00 na trzy numery telefonów punktu : 500 398 259, 500 398 236 oraz 500 398 492.
Osoba zarejestrowana otrzyma sms z systemu z miejscem (Bielsko-Biała, ul. Karbowa 26), datą i godziną szczepienia. Istnieje też możliwość rejestracji na ogólnych zasadach - przez infolinię pod nr 989 lub poprzez aplikację e-pacjent.

Uwaga! Punkt szczepień masowych jest przeznaczony wyłącznie dla osób zdrowych. Na szczepienie w tym punkcie może zapisać się tylko osoba, która wypełni ankietę zdrowotną, do której nie będzie zastrzeżeń. Osoby chore, w tym chore przewlekle, mogą umawiać się na szczepienie w punkcie podstawowej opieki zdrowotnej lub w szpitalu.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj