Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021
  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4522

Rusza nabór wniosków do programu wymiany starych źródeł ciepła

Za nami:

19 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do projektu grantowego "Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej". Właściciel domu jednorodzinnego w Bielsku-Białej, który zdecyduje się zlikwidować stary kocioł na węgiel lub inne paliwo stałe, będzie mógł otrzymać grant na zmianę systemu ogrzewania.

Rusza nabór wniosków do programu wymiany starych źródeł ciepła
Rusza nabór wniosków do programu wymiany starych źródeł ciepła · fot. UM Bielsko-Biała


- Program adresowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych w Bielsku-Białej ogrzewających je węglem lub innym paliwem stałym, pragnących przejść na ogrzewanie ciepłem sieciowym, gazem, prądem czy pompą ciepła. Do projektu zgłoszony może być tylko ten dom, który jest ocieplony (oddany do użytku po 2008 roku lub w którym wykonano już termomodernizację) lub zostanie ocieplony przed wykonaniem modernizacji kotłowni, np. przy wykorzystaniu programu rządowego Czyste Powietrze lub ze środków własnych - informuje Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W ramach projektu jego uczestnicy będą mogli starać się dofinansowanie do 100 procent kosztów kwalifikowanych netto, lecz nie więcej niż 22.000 zł na dowolnego rodzaju pompę ciepła lub 11.000 zł na źródło ciepła zasilane z sieci ciepłowniczej, gazem lub energią elektryczną.

- Z dofinansowania z programu może skorzystać każdy właściciel budynku jednorodzinnego spełniającego warunki programu, przy czym wysokość dochodów nie jest kryterium kwalifikacyjnym w tym projekcie. Udział w nim można łączyć z udziałem w rządowym programie "Czyste Powietrze" np. na wykonanie pełnej lub częściowej termomodernizacji - podkreśla bielski magistrat.

Grantowy projekt podlega ocenie przez organizatora konkursu, którym jest Zarząd Województwa Śląskiego. Termin oceny to grudzień 2021 roku. Tak więc projekt będzie realizowany pod warunkiem pozytywnej oceny w konkursie. Planowana realizacja inwestycji w budynkach mieszkalnych w ramach projektu obejmie lata 2022-2023.

Nabór wniosków do projektu grantowego "Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej" odbędzie się w dniach od 19 kwietnia do 19 maja. Miasto zamierza zgłosić projekt do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.