Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • 12 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4250

Uruchomienie punktu szczepień w hali pod Dębowcem z opóźnieniem

Samorządowe punkty szczepień - przygotowywane we współpracy z wojewodą śląskim - miały zostać zorganizowane do 18 kwietnia i od następnego dnia rozpocząć szczepienia. Obecnie zapowiedzi mówią o przełomie kwietnia i maja jako o dacie uruchomienia samorządowych punktów szczepień. Jeden z nich zaplanowany został w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Powodem opóźnienia jest chwilowy brak dostępności szczepionek.

Hala pod Dębowcem
Hala pod Dębowcem - tu ma powstać punkt szczepień masowych · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Nie wiadomo, czy wszystkie zgłoszone przez samorządy punkty zostaną zakwalifikowane do takich działań przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W tej m.in. sprawie w najbliższy poniedziałek z inicjatywy wojewody odbędzie się spotkanie z samorządowcami.

Kiedy zapadną ostateczne decyzje, rozpocznie się akcja informacyjna i rejestracja pacjentów do szczepień.

- Jesteśmy całkowicie gotowi do rozpoczęcia pracy punktu szczepień pod kątem wyposażenia oraz kadry. Czekamy tylko na terminy wyznaczone przez wojewodę - informuje naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ewa Swatek.

Samorządowe punkty szczepień będą czynne przez siedem dni w tygodniu, w godz. 8.00-18.00. Praca w nich będzie dwuzmianowa. Samorządowy punkt szczepień w Bielsku-Białej w ciągu jednego dnia będzie mógł szczepić pół tysiąca osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali pod Dębowcem. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i jednostek samorządowych. Od strony medycznej działalność punktu ma zabezpieczać Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski.

Punkt szczepień masowych będzie przeznaczony wyłącznie dla osób zdrowych. Na szczepienie w tym punkcie będzie mogła zapisać się tylko osoba, która wypełni ankietę zdrowotną, do której nie będzie zastrzeżeń. Osoby chore, w tym chore przewlekle będą musiały umówić się na szczepienie w punkcie podstawowej opieki zdrowotnej lub w szpitalu.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj