Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6600

[WIDEO] Anonimowi bohaterowie w białych kombinezonach

Bielskie Pogotowie Ratunkowe opublikowało statystyki z marca. W minionym miesiącu ratownicy z Bielska-Białej odnotowali 3158 wyjazdów. Ponad połowa z nich była związana z koronawirusem. W Światowym Dniu Zdrowia udało nam się porozmawiać z Wojciechem Waligórą, dyrektorem Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.Marcowe statystyki pokazują skalę walki z pandemią, którą na pierwszym froncie prowadzi Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Ze względu na ponad 3100 wyjazdów, średni czas od przyjęcia wezwania przez dyspozytora do wyjazdu wynosił 1 godzinę i 13 minut. Maksymalnie pacjent musiał czekać prawie 10 godzin!

Niestety dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego nie widzi na razie poprawy sytuacji. - My nie patrzymy na liczby, które są pokazywane każdego dnia, a na ilości wezwań i wyjazdów zespołów. Niestety nie widać, żeby pandemia zwalniała, ale mamy nadzieję na światełko w tunelu, bo wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni - mówi Wojciech Waligóra.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

ab / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj