REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 7881

Na os. Polskich Skrzydeł stanie Park Edukacji Ekologicznej Aqua

Rozstrzygnięty został konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Parku Edukacji Ekologicznej Aqua, który ma powstać przy ul. Czesława Tańskiego w Bielsku-Białej.

Wizualizacje - Park Edukacji Ekologicznej Aqua na os. Polskich Skrzydeł
Wizualizacja - tak będzie wyglądał Park Edukacji Ekologicznej Aqua na os. Polskich Skrzydeł


Spółka Aqua S.A. prowadzi przygotowania do inwestycji nazwanej Park Edukacji Ekologicznej Aqua. Właśnie zakończył się etap wyłaniania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce firmie AM Architekci Aneta Mazur z Mazańcowic, drugie miejsce zajęła firma architekciPL Jarzy Hnat z Gliwic, a trzecie - TIM INVEST Tadeusz Kostoń z Jaworza. Wyróżniono również projekt architekta Wojciecha Młynarczyka z Warszawy.

Nowy obiekt ma powstać na os. Polskich Skrzydeł. Jak wynika z dokumentacji, Park Edukacji Ekologicznej Aqua będzie się składał m.in. z czterech sal z holem wystawienniczym, kompleksu basenowego z niecką sportową (osiem torów i widownia) oraz nieckami - do nauki pływania, rekreacyjną, solankową i dla niemowląt - i zjeżdżalnią. Część rekreacyjna kompleksu będzie wyposażona w saunę z lodopadem, grotę solną, łaźnię piwną oraz kawiarnię. Obiekt powinien też dysponować lokalem gastronomicznym na 100 osób. Całość obsługiwać ma parking podziemny i nadziemny na 300 miejsc.

Informacje o tym, kiedy możemy spodziewać się nowej pływalni w mieście i jak dokładnie będzie wyglądała, miasto przekaże wkrótce.

Przypomnijmy, że zgodnie z komunikatem giełdowym Aquy, w planach inwestycyjnych na lata 2021-2024 spółka przewiduje nakłady w wysokości 61,2 mln zł na realizację inwestycji Park Edukacji Ekologicznej Aqua przy ul. Czesława Tańskiego w Bielsku-Białej. Na ogłoszony jesienią 2020 r. konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej tego przedsięwzięcia wpłynęło sześć prac.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.