Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 14548

Interwencja ws. drastycznie niskiego poziomu szczepień Bielsku-Białej

Na początku kwietnia opinią publiczną wstrząsnęły doniesienia o wysokim odsetku szczepień przeciwko COVID-19 mieszkańców Rzeszowa - w porównaniu do innych, porównywalnych miast w kraju. W tej sprawie interwencję podjął bielski poseł Przemysław Koperski.

Jak podkreślił w swej skierowanej do rządu interpelacji parlamentarzysta spod Beskidów Przemysław Koperski, "w mediach tradycyjnych i społecznościowych podano informacje o nadzwyczaj wysokim poziomie szczepień w Rzeszowie".

- Według doniesień medialnych zaszczepionych jest ponad 60 procent mieszkańców Rzeszowa, w tym 20 i 30-latkowie, którzy mogli wziąć udział w szczepieniu Pfizerem bez konieczności zarejestrowania czy posiadania skierowania - napisał poseł z Bielska-Białej.

Jak podał, odsetek zaszczepionych bielszczan wynosi zaledwie... 20 procent.

Koperski skierował do rządu szereg pytań, m.in. "dlaczego występują tak drastyczne dysproporcje pomiędzy poziomem i dostępnością szczepień w Bielsku-Białej i Rzeszowie?" Poseł chciał również dowiedzieć się, kiedy 20 i 30 -latkowie z Bielska-Białej będą mogli bez skierowań i rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19?

Do tematu wrócimy, gdy Ministerstwo Zdrowia zajmie w tej sprawie stanowisko.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj