REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2021
  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 12054

Ruina budynku psuje krajobraz Kamienicy

W urokliwej części Bielska-Białej - w Kamienicy - widoki szpeci ruina. Zawalona budowla dawnego domu może także stanowić zagrożenie dla licznie przechodzących chodnikiem przy głównej ulicy pieszych, m.in. dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. Niestety, władze miasta mają związane ręce w tej sprawie.

W czerwcu 2020 roku doszło do - jak podkreślił bielski radny Rafal Ryplewicz - katastrofy budowlanej starego, niezamieszkałego domu przy ulicy Karpackiej w Kamienicy. Na szczęście nikt nie odniósł wtedy obrażeń, pomimo tego, "że część budynku osunęła się na ruchliwą drogę, po której normalnie odbywał się ruch kołowy".

- Fragment obiektu, który groził dalszym zawaleniem, został wówczas rozebrany przez strażaków. Wrak budynku szpeci tę piękną okolicę. Jest to położony nie tylko przy jednej z głównych dróg w Kamienicy ale również w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, jego cmentarza, zakładu stomatologicznego oraz Szkoły Podstawowej nr 23. Psuje on widok, a wręcz straszy swoim wyglądem, w samym centrum tej pięknej, widokowej dzielnicy - napisał w swej interpelacji skierowanej do władz miasta Ryplewicz.

Jak dodał, mieszkańcy pytali go o rozbiórkę budynku.

- Teren stanowi współwłasność osób fizycznych. W związku z tym gmina Bielsko-Biała nie może ingerować w zagospodarowanie nieruchomości stanowiącej własność osób trzecich - poinformował w odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, wiceprezydent wniósł, "aby Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla miasta Bielska-Białej przeprowadził kontrolę zawalonego budynku".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.