REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021
  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 9154

Bielski masowy punkt szczepień powstanie w hali pod Dębowcem

19 kwietnia w hali pod Dębowcem rozpoczną się masowe szczepienia przeciwko Covid-19 - taka informację podał dzisiaj bielski Urząd Miejski. Według planów każdego dnia w hali zaszczepionych będzie 500 osób.

hala pod Dębowcem
Hala widowiskowo-sportowa pod Dębowcem · fot. bielsko.info


W tym miesiącu do Polski trafić ma około 7 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19, rząd rozpoczął więc działania, których celem jest przyspieszenie procesu szczepień. Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego w Bielsku-Białej powstanie dodatkowy punkt masowych szczepień prowadzony przez gminę, zlokalizowany w hali pod Dębowcem.

Samorządowe punkty szczepień mają być zorganizowane do 18 kwietnia i od następnego dnia rozpocząć szczepienia. Będą czynne od poniedziałku do niedzieli. Praca w nich będzie dwuzmianowa (I zmiana od 7.30 do 13.00, II zmiana od 13.00 do 18.30).

- Samorządowy punkt szczepień w Bielsku-Białej w ciągu jednego dnia będzie szczepił 500 osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali pod Dębowcem, dzięki czemu z obiektu nadal będą mogli korzystać sportowcy - informuje bielski Ratusz.

- Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Od strony medycznej działalność punktu ma zabezpieczać Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski. Więcej szczegółów na temat punktu szczepień w hali pod Dębowcem i zasadach jego działania wkrótce - podsumowuje magistrat.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj