bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1736

W Szpitalu Wojewódzkim już 174 miejsca dla chorych na COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej od 1 kwietnia przystosowany został wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19. Dla pacjentów przygotowano 23 miejsca.

szpital, choroba, leczenie, koronawirus
W Szpitalu Wojewódzkim już 174 miejsca dla chorych na COVID-19 · fot. pixabay


Obecnie Szpital Wojewódzki dysponuje w sumie 174 łóżkami tlenowymi dla osób zakażonych koronawirusem. W tym dla pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii, przygotowano w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 17 miejsc.

Dodatkowo 8 łóżek dla pacjentek chorych na COVID-19 przygotowano na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

- Szpital Wojewódzki pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą śląskim oraz marszałkiem województwa śląskiego w sprawie zabezpieczenia pomocy dla wszystkich chorych na COVID-19, którzy zgłaszają się po pomoc. Istnieje jednak możliwość, że pacjenci będą relokowani do innych placówek medycznych, także tych funkcjonujących poza województwem śląskim - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Ponieważ Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada lądowisko dla helikopterów, zakażeni koronawirusem mogą być stąd relokowani transportem lotniczym.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj