Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4026

Na ulice Bielska-Białej powracają rowery miejskie BBbike

1 kwietnia w Bielsku-Białej rusza ponownie system wypożyczalni rowerów miejskich BBbike. Charakterystyczne 192 zielone jednoślady od jutra będą czekały, jak w latach poprzednich, w 24 stacjach rozmieszczonych w całym mieście. Chętni będą mogli z nich korzystać z zachowaniem wszystkich obowiązujących obecnie zasad i ograniczeń związanych ze stanem epidemii.

bielskobiala,bielsko,bbbike,rowermiejski,rowerbielsko,ilovebb,fotodnia,instagram
Na ulice Bielska-Białej powracają rowery miejskie BBbike


Po zimowej przerwie operator systemu wykonał prace uruchomieniowe i zabezpieczające, z powodzeniem aktywowane zostały wszystkie stacje systemu. Do jutra wszystkie rowery zostaną rozmieszczone na stacjach. Ich wykaz i lokalizacje można znaleźć na stronie internetowej https://bbbike.eu/mapa-stacji.html.

- W sytuacji epidemicznej rower stanowi jeden z bezpieczniejszych środków komunikacji. Umożliwia dotarcie z punktu A do punktu B bez kontaktu z osobami postronnymi. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników popularnych BBbajków - w porozumieniu z operatorem systemu - podjęte zostały prewencyjne działania dodatkowe. Podczas każdorazowej wizyty na stacji personel operatora dezynfekował będzie tzw. miejsca kontaktu, co nie zwalnia oczywiście użytkowników rowerów z obowiązku stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej w postaci rękawiczek lateksowych - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Aby skorzystać z Bbbajka, należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na stronie http://www.bbbike.eu lub przez terminal stacji, zaakceptować regulamin i wpłać 10 zł (minimalna kwota doładowania) na swój osobisty rachunek klienta w systemie BBbike. Po rejestracji LOGIN i PIN otrzymamy e-mailem. PIN możemy zmienić po zalogowaniu, w panelu użytkownika.

Opłaty za korzystanie z BBbike są pobierane zgodnie z tabelą opłat w sposób automatyczny z rachunku klienta, który można doładowywać za pośrednictwem systemu płatności internetowych (PayU). Rachunek jest aktywny, to znaczy, że możemy realizować wypożyczenia, jeśli mamy na nim więcej niż 4 zł.

Natomiast aby wypożyczyć rower Bbbike, należy podejść do terminala na wybranej stacji BBbike, uruchomić go i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Następnie na klawiaturze wpisać numer zamka, przy którym znajduje się rower, który chcemy wypożyczyć (od 1 do 14). Na wyświetlaczu pojawi się też kod do linki zabezpieczającej (niezbędnym w sytuacji kiedy konieczne jest zablokowanie roweru poza stacją). Kod trzeba zapamiętać lub zweryfikować w aplikacji mobilnej. Po wykonaniu tych czynności, podchodzimy do roweru, naciskamy sensor blokady zwalniającej elektrozamek i możemy cieszyć się jazdą.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj