bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 11840

Zmarł emerytowany proboszcz w bielskiej Kamienicy

Zmarł ks. kan. Władysław Droździk, emerytowany proboszcz parafii św. Małgorzaty w Bielsku-Białej -Kamienicy, kapelan beskidzkich olimpijczyków. Przeżył prawie 80 lat, z czego 56 jako kapłan.

Ks. Władysław Droździk urodził się 1 października 1941 r. w Kozach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 roku. Zanim trafił w 1992 roku do parafii w bielskiej Kamienicy, służył jako wikary w Białym Dunajcu, Rabce, Maniowach Lipowej, Krzeszowicach. Był proboszczem w Lipnicy Małej.

Uroczystości pogrzebowe księdza kanonika odbędą się w kościele św. Małgorzaty w Bielsku-Białej - Kamienicy we wtorek, 30 marca. O godzinie 14.00 rozpocznie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. W Mszy św. weźmie udział tylko rodzina. Nabożeństwo za kapłana z udziałem wiernych zaplanowano na poniedziałek, 29 marca, na godzinę 11.30.

Szczegóły na stronie internetowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej:
diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/zmarl-ks-wladyslaw-drozdzik-emerytowany-proboszcz-w-bielskiej-kamienicy/

ar / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.