bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 marca 2021
  • wyświetleń: 988

W 2020 roku zanotowano tysiące usterek oświetlenia ulicznego

Po tym, jak grupa bielskich radnych - po apelach mieszkańców - postanowiła się dokładnie przyjrzeć temu, ile lamp ulicznych działa, okazało się, że nie świeciło kilkaset lamp. Sprawie przyjrzeli się też włodarze Bielska-Białej i stwierdzili z kolei, że większość wadliwych latarni nie należy do gminy...

Przypomnijmy, na początku marca do bielskiego Ratusza wpłynęła kolejna interwencja w sprawie lamp ulicznych. A dokładnie w sprawie wadliwego ich działania.

- Odpowiadając na apele i prośby mieszkańców podjęliśmy wspólną inicjatywę sprawdzania stanu oświetlenia ulic w naszym mieście. Początkowo nie dowierzaliśmy, że tak duża ilość lamp może nie świecić. Niestety, prowadzona przez osiem dni akcja monitorowania stanu oświetlenia nie tylko potwierdza informacje otrzymane od mieszkańców, ale także przeszła nasze najczarniejsze oczekiwania - napisali w swej interpelacji radni Roman Matyja, Karol Makowski i Maksymiliana Pryga.

Z ich obserwacji wynika, że na 130 ulicach nie świeciło 276 lamp. Radni zaproponowali więc przeprowadzenie audytu, a następnie opracowanie programu oświetleniowego dla miasta.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej zauważył, że opisane przez radnych awarie dotyczyły pojedynczych sztuk sieci będącej własnością Taurona.

- To tylko dowodzi naszej tezy, że stan techniczny sieci oświetleniowej, której właścicielem jest gmina Bielsko-Biała jest zadowalająca. Sieć ta jest nieustannie rozbudowywana i co roku coraz to nowe ulice zostają oświetlone - stwierdził wiceprezydent.

I dodał, że lista ulic z wadliwymi lampami została przekazana do Tauron Nowe Technologie.

- 19 marca odbyło się spotkanie z przedstawicielami TNT, podczas którego m.in. omówiono stan zaawansowania praz związanych z usuwaniem zgłoszonych usterek. Poinformowali nas o systemie nocnego objazdu miasta realizowanego przez służby techniczne Pogotowia Energetycznego oraz przedstawili ubiegłoroczne nakłady na modernizacje swoich sieci oświetleniowych oraz ilości usuniętych usterek. W roku 2020 służby serwisowe Taurona Dystrybucja usunęły 3261 usterek, w tym 1488 zgłoszonych przez Wydział Gospodarki Miejskiej - poinformował Ruśniak.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.