bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2021
  • wyświetleń: 1710

1300 kompletów odzieży ochronnej od więźniów dla medyków

W Zakładzie Karnym w Cieszynie nastąpiło w środę, 24 marca przekazanie 1300 kompletów odzieży ochronnej dla Fundacji Ekologicznej Arka. Odzież uszyta w Bielsku-Białej i Cieszynie trafi w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #Resort Sprawiedliwości Pomaga do potrzebujących medyków.

1300 kompletów odzieży ochronnej od więźniów dla medyków
1300 kompletów odzieży ochronnej od więźniów dla medyków · fot. Służba Więzienna


Odpowiadając na prośbę inicjatywy Szyjemy Maseczki Bielsko-Biała i Fundacji Ekologicznej ARKA funkcjonariusze Służby Więziennej w Bielsku-Białej i Cieszynie zaangażowali skazanych do szycia odzieży ochronnej. Odbywa się to w ramach programu resocjalizacyjnego, którego zadaniem jest wzbudzenie u osadzonych wrażliwości na potrzeby innych osób i uczenie ich bezinteresowności wobec potrzebujących.

Skazani pod nadzorem funkcjonariuszy zszywają wg wykrojów spodnie oraz bluzy, które posłużą medykom. 4 lutego przekazano już 500 takich zestawów. Dziś przekazane 1300 kompletów trafią do Domów Pomocy Społecznej w Bielsku Białej i Cieszynie oraz Szpitala Śląskiego w Cieszynie. W sumie powstanie 2500 takich kompletów.

Szycie odzieży ochronnej w więzieniu stanowi kontynuację ubiegłorocznej akcji szycia maseczek. W związku z ogłoszeniem w kraju stanu zagrożenia epidemią już w marcu 2020, w ramach zajęć kulturalno-oświatowych, skazani z Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie i samego Zakładu Karnego w Cieszynie zaczęli szyć maseczki ochronne, które w kwietniu po raz pierwszy zostały przekazane na rzecz osób potrzebujących takiej pomocy. Podczas zajęć praktycznych programu skazani uszyli przeszło 16 500 szt. maseczek ochronnych, które funkcjonariusze przekazali na rzecz władz samorządowych i lokalnych placówek opiekuńczych.

mp / bielsko.info, źródło: Służba Więzienna w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.