bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 1745

Ratusz przekaże komputer radnym z Hałcnowa

Jedno z miejsc w Bielsku-Białej, które powinno, lecz nie ma, mieć dostęp do internetowej sieci, zyska to „okno na świat”. Mowa o siedzibie Rady Osiedla Hałcnów, gdzie dyżurujący radni i członkowie rady nie mieli dostępu do internetu.

komputer
Ratusz przekaże komputer radnym z Hałcnowa


Przypomnijmy, na początku marca opisywaliśmy, że są takie miejsca na mapie Bielska-Białej, w których brak dostępu do internetowej sieci. Jak się okazało, jednym z takich jest siedziba Rady Osiedla Hałcnów. Znajduje się w budynku przy ulicy Wyzwolenia 292 w zasobach Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Tam,jak podkreślił radny bielski Bronisław Szafarczyk, m.in. hałcnowscy rajcy spotykają się z mieszkańcami na comiesięcznych dyżurach.

Jak dodał przedstawiciel bielszczan, podczas wspomnianych dyżurów zachodzi często potrzeba udzielenia mieszkańcom porady lub wskazówki dotyczącej możliwego sposobu rozwiązywania ich problemu.

- Po wielokroć zdarzało się, że łatwiej byłoby rozmawiać, gdyby dyżurujący radny mógł skorzystać z mapy lub widoku terenu, albo też pomóc mieszkańcowi w pozyskaniu stosownego dokumentu, na przykład wniosku dostępnego na stronie internetowej urzędu miasta lub Miejskiego Zarządu Dróg. Często wystarczyłoby wyręczenie kogoś starszego w zgłoszeniu problemu na Internetowej Mapie Zgłoszeń. Niestety, siedziba ROH nie jest wyposażona w sprzęt komputerowy z dostępem do internetu - opisał przedstawiciel bielszczan.

Po interwencji radnego z Hałcnowa bielski Ratusz zdecydował się na przekazanie do siedziby rady osiedla odpowiedniego sprzętu.

- Dostęp do internetu w siedzibie Rady Osiedla Hałcnów będzie możliwy po wykonaniu przyłącza przez operatora telekomunikacyjnego. W chwili obecnej urząd miejski przygotowuje zlecenie przygotowania takiego podłączenia - dodał Igor Kliś, sekretarz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.