bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 września 2012
  • wyświetleń: 4204

Policjanci dla dzieci w Auchan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj

W miniony weekend w Centrum Handlowym Auchan bielscy policjanci pokazywali najmłodszym i ich opiekunom jak należy zadbać o bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły. Zaprezentowali jak przekraczać jezdnię, a także poruszać się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza.

Policja, Auchan, dziecko
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” · fot. Policja


Policja, Auchan, dziecko
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” · fot. Policja


Policja, Auchan, dziecko
fot. Policja


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji prowadzili pogadanki i konkursy dla najmłodszych z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Spotkania odbyły się w ramach kończącej się właśnie akcji:„Bezpieczne Wakacje” oraz rozpoczynającej - „Bezpieczna droga do szkoły”.

Celem akcji było propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie zagrożeń jakie mogą spotkać naszych najmłodszych oraz zwrócenie uwagi dzieci na zagadnienie bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci zorganizowali „kącik profilaktyczny”, w którym uczyli jak unikać zagrożeń, m.in.: jak prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie, a także jak oznaczyć nasze pociechy, aby mogły być bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzięki wsparciu „Pancernika-Gustawa” najmłodsi i ich rodzice mogli się przekonać o korzyściach płynących z jazdy w fotelikach. Podczas spotkania z rodzicami zwrócono uwagę na właściwy nadzór nad dziećmi - zwłaszcza w ruchu pieszym jak i podczas przewożenia dziecka w pojeździe.

Zaprezentowany został sprzęt, jakiego na co dzień używają stróże porządku. Z bliska można było obejrzeć radiowóz policyjny. Przez cały czas trwania akcji odbywały się konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy uczestnik konkursu otrzymał odblaskowe gadżety, a najmłodsi kolorowanki. W spotkaniu uczestniczyło około 100 dzieci i dorosłych.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Auchan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj