Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 6317

Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej?

W najbliższą sobotę, 20 marca w całej Polsce zostanie wprowadzony kolejny lockdown. Taka jest decyzja rządu, która ma związek z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w mieście Bielsko-Biała? Takie dane podaje codziennie strona rządowa, dziś przybliżamy je Wam w związku z lockdownem.

koronawirus
Jak obecnie wygląda sytuacja epidemiczna w Bielsku-Białej? · fot. pixabay.com


Od marca 2020 roku, czyli od początku wykrycia pierwszych zakażeń koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia publikuje codzienne raporty epidemiczne, dotyczące sytuacji w Polsce. Dane codziennie publikowały również Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne - również oddział w Bielsku-Białej.

Jednak od listopada regionalne Sanepidy zaprzestały publikowania codziennych raportów, o czym pisaliśmy tutaj. Dane ogólnopolskie oraz regionalne, do skali powiatów oraz miast na prawach powiatu, są od tamtej pory publikowane na stronie rządowej www.gov.pl.

Jak wyglądają dane dotyczące miasta Bielsko-Biała za ostatnią dobę? Przybliżamy je Wam w związku z lockdownem, który zostanie wprowadzony w najbliższą sobotę. Ma on związek z coraz większą ilością zakażeń.

W ciągu ostatniej doby (dane podano w czwartek przed południem) w Bielsku-Białej zanotowano 225 nowych zakażeń koronawirusem. Wykonano 524 testy. Zmarło 5 osób, z czego 3 zgony spowodowane było chorobą COVID-19, a 2 - chorobami współistniejącymi.

Obecnie 2671 bielszczan objętych jest kwarantanną.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj