Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 42904

Prezydent Klimaszewski wprowadził zamknięcie instytucji kultury i sportu

W środę, jeszcze przed konferencją Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego, prezydent Bielska-Białej zadecydował o zamknięciu instytucji i placówek kultury podległych miastu oraz miejskich jednostek z obszaru sportu i rekreacji. Ponadto odwołano wszystkie wydarzenia organizowane przez samorząd. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu bielskiego Ratusza.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,PocztowkazBielska,Beskidy,ZamekSułkowskich,fotodnia,instag
Prezydent Klimaszewski wprowadził zamknięcie instytucji kultury i sportu · fot. @bbdron


Komunikat bielskiego Urzędu Miejskiego ze środy, 17 marcaW związku z utrzymującą się w Bielsku-Białej bardzo dużą zachorowalnością na COVID-19 oraz coraz liczniejszymi przypadkami zgonów spowodowanymi koronawirusem Prezydent Miasta podjął decyzję o wprowadzeniu na terenie miasta działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się epidemii.

W związku z powyższym od najbliższego poniedziałku, czyli od 22 marca br. aż do odwołania zamknięte zostaną wszystkie podległe miastu instytucje i placówki kultury oraz miejskie jednostki z obszaru sportu i rekreacji.

Nieczynne dla odbiorców będą: Bielskie Centrum Kultury, Teatr Polski, Teatr Lalek Banialuka, Miejski Dom Kultury wraz z podległymi filiami, Galeria Bielska BWA, Książnica Beskidzka i wszystkie jej filie oraz kryta pływalnia Troclik.

Od 22 marca zostają zawieszone wszystkie imprezy i wydarzenia organizowane przez Urząd Miejski i podległe mu jednostki.

Od początku przyszłego tygodnia obowiązywał będzie również zakaz odwiedzin we wszystkich Domach Pomocy Społecznej prowadzonych przez miasto.

Na dotychczasowych zasadach funkcjonować będą natomiast publiczne żłobki, przedszkola i szkoły. Bez zmian będzie także działał Urząd Miejski, który cały czas pracuje w reżimie sanitarnym.

Wszystkie wprowadzane obostrzenia są podyktowane troską o nasze zdrowie
i wspólne bezpieczeństwo. Liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Aktualizacja!
W związku z zapowiedzianym po południu przez Ministra Zdrowia wprowadzeniem od najbliższej soboty nowych obostrzeń na terenie całego kraju, które są dalej idące od ograniczeń planowanych przez bielski samorząd, apelujemy o stosowanie się do rządowych wytycznych.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj