bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2021
  • wyświetleń: 2515

Możesz pomóc w dowozie śniadania wielkanocnego potrzebującym

Fundacja Wolne Miejsce rozpoczyna przygotowania do akcji Śniadania Wielkanocnego z dostawą dla Samotnych w Bielsku - Białej. Obecnie organizacja poszukuje wolontariszy, którzy pomogą w akcji.

wielkanoc, zajączek
Możesz pomóc w dowozie śniadania wielkanocnego potrzebującym · fot. Andrzej Grynpeter


- Fundacja Wolne Miejsce to społeczność ludzi serca i czynu, którzy na co dzień w całej Polsce i poza jej granicami służą bliskością osobom samotnym i pomocą osobom potrzebującym. Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu w mieszkaniu Mikołaja Rykowskiego, kiedy pierwszy raz wraz z żoną zaprosili samotnego sąsiada z bloku, by zasiadł na wolnym wigilijnym miejscu przy stole. Przez dalsze lata powiększali w swoim domu a potem z wolontariuszami wigilijne i wielkanocne stoły, które jeszcze przed pandemią, gościły w halach wielu polskich miast po kilka tysięcy samotnych osób - informuje Wioletta Kucytowska z fundacji Wolne Miejsce.

- Dzisiaj wraz z samorządami i liczącą ponad 3000 osób grupą wolontariuszy, fundacja wypełnia wolne miejsce w życiu samotnych, zamkniętych dziś przez pandemię osób. Podobne akcje od kilku lat organizowane są w innych miastach w Polsce: Warszawie, Katowicach, Łodzi, Kołobrzegu, Ostrowie Wielkopolskim, Rumii, czy Olsztynie - dodaje.

Dzięki akcji osoby samotne, starsze oraz objęte kwarantanną mogą liczyć na dostawę wielkanocnego śniadania do domu. Paczkę z hermetycznie zamkniętymi potrawami dostarczą wolontariusze. - Obecna sytuacja uniemożliwia spotkanie się w szerszym gronie, dlatego też fundacja Wolne Miejsce wychodzi temu naprzeciw, dowożąc Śniadanie Wielkanocne dla najbardziej potrzebujących osób. Pożywienie będzie dostarczane z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych - mówi Kucytowska.

Aktualnie fundacja poszukuje wolontariuszy i darczyńców w Bielsku - Białej, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję. Pierwsze spotkanie osób chętnych do pomocy podczas wydarzenia Śniadania Wielkanocnego z dowozem odbędzie się w czwartek o godzinie 18.00 na www.facebook.com/WolneMiejsceBielskoBiala i będą miały miejsce do końca marca.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.