bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 3239

Kardiologia w Szpitalu Wojewódzkim zamienia się w oddział covidowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Oddział Kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej od najbliższej soboty dostosowany zostanie wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19. Pacjenci z chorobami kardiologicznymi będą odsyłani do innych placówek.

szpital, choroba, leczenie, koronawirus
Kardiologia w Szpitalu Wojewódzkim zamienia się w oddział covidowy · fot. pixabay


- Zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dla pacjentów zakażonych koronawirusem, uruchomione zostaną na Oddziale Kardiologicznym dodatkowe 23 łóżka. Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 56 łóżkami dla chorych na Covid 19. Od 13 marca liczba ta zwiększy się do 79 - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Dodatkowo na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego znajduje się 13 miejsc dla pacjentów, którzy ciężko przechodzą Covid 19 i wymagają respiratoterapii. Wzrost zakażeń koronawirusem w ostatnim tygodniu sprawił, że oddział cały czas ma 100-procentowe obłożenie.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj