bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 1221

Rodzaje poduszek do spania - jak dobrać odpowiednią poduszkę do swoich potrzeb?

Materiał partnera:

Poduszki ergonomiczne to idealny kompan efektywnego wypoczynku. Dowiedz się, która poduszka będzie odpowiednia dla Ciebie i dzięki której wreszcie porządnie się wyśpisz!

Rodzaje poduszek do spania - jak dobrać odpowiednią poduszkę do swoich potrzeb?


Poduszka ergonomiczna - czym różni się od zwykłej poduszki?Poduszki ergonomiczne mają kształty, które wyróżniają je na tle tradycyjnych poduszek. Są w specyficzny sposób wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają optymalne wsparcie głowy i karku w czasie snu, przy jednoczesnym umożliwieniu mięśniom rozluźnienia. Najlepsze poduszki ergonomiczne takie jak te oferowane przez markę Hilding Anders, przygotowywane są przez zespół ekspertów od snu, do których zaliczają się również fizjoterapeuci i ortopedzi. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możliwe jest stworzenie produktów doskonale odpowiadających na różnorodne potrzeby każdego z nas.

Poduszki specjalistyczne wykonane są z najwyższej klasy materiałów o właściwościach hipoalergicznych i antybakteryjnych. Mogą być użytkowane przez długi czas bez szkody dla ich parametrów. Tymczasem zwykłe poduszki najczęściej nie tylko nie zapewniają odpowiedniego podparcia głowie i karkowi, ale wręcz pogłębiają wady postawy. Co więcej, wykonywane są z materiałów, które mogą powodować uczulenia oraz z biegiem czasu się odkształcać - dodatkowo obniżając komfort użytkowania takiego produktu.

czym-sie-kierowac-przy-wyborze-poduszki-ergonomicznej


Czym się kierować przy wyborze poduszki ergonomicznej?Jak już wspomnieliśmy, poduszki ergonomiczne renomowanej marki Hilding Anders, ale i innych producentów, dostępne są w kilku wariantach. Ich profilowanie może ograniczać się głównie do warstwy wierzchniej (np. Hilding Visco Balance), ale również dotyczyć bocznych krawędzi (jak ma to miejsce np. w przypadku Hilding Antistress Carbon). Taka poduszka może okazać się wygodniejsza dla osób często śpiących na boku, ale spore grono osób sypiających na plecach również doświadcza dużego komfortu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zdrowia naszego kręgosłupa.

Większość z nas ma wady postawy, które wpływają na to, w jaki sposób nasz kręgosłup "układa się" do snu. Zadaniem dobrej jakości materaca jak również poduszki nie jest profilowanie nas "na siłę", tylko dawanie punktów podparcia tak, aby układ szkieletowo-kostny mógł przyjąć najbardziej naturalną dla siebie pozycję przy maksymalnym rozluźnieniu.

Jak wybrać poduszkę ergonomiczną? Najlepiej kierując się następnymi czynnikami:1. ulubiona pozycja do spania. Jeśli jesteś fanem spania na plecach, wybieraj poduszki niskie, niekoniecznie głęboko profilowane (Hilding Visco Balance, Hilding Visco Prime). Jeżeli nie wyobrażasz sobie snu inaczej, jak na boku, zdecyduj się na poduszkę wyższą, dzięki której Twoja głowa będzie tak podparta, aby stanowić przedłużenie kręgosłupa. Odpowiednią propozycją może być Hilding Visco Standard. Pamiętaj, że nie ma poduszek ortopedycznych przeznaczonych dla osób śpiących na brzuchu! Taka pozycja nie jest polecana przez specjalistów, ponieważ nie istnieje sposób, w jaki prawidłowo można by ułożyć kręgosłup w takiej pozycji. Jeśli cierpisz na bóle odcinka lędźwiowego albo karku i śpisz na brzuchu - najlepsza poduszka czy materac niestety nie dadzą rady Ci pomóc.

Chcesz kupić dobrej jakości poduszkę, która poprawi jakość Twojego snu? Zajrzyj na: https://abcsnu.pl/26-poduszki. Jeśli jesteś na etapie zakupu materaca z pewnością tutaj https://abcsnu.pl/10-materace znajdziesz idealny!

2. budowa Twojego ciała. Im jesteś bardziej postawną osobą, tym wyższej poduszki będziesz potrzebować. Szczególnie chodzi o szerokość w barkach, która wpływa na spanie na boku.

3. twardość materaca. Pamiętaj, że im bardziej miękki materac, tym niższa poduszka Ci potrzebna. Głowa nie będzie w stanie tak dociążyć poduszki, aby ta zapadła się z równą siłą, jak bark. Poduszka Hilding Visco Green o grubości 12 cm będzie optymalna dla podłoża H2.

Renomowane sklepy takie jak abcsnu.pl oferują nie tylko atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim wysokiej jakości asortyment. Masz wątpliwości dotyczące tego, który z produktów wybrać? Skontaktuj się z ekspertem ze sklepu - z pewnością wyczerpująco odpowie na każde pytanie.Poduszka ergonomiczna: materiały. Jaką piankę wybrać?Jednym z najlepszych rodzajów pianek do wykonywania poduszek ergonomicznych jest pianka VISCO zastosowana w większości poduszek Hilding Anders. VISCO, czyli inaczej pianka termoelastyczna, odkształca się stopniowo nie tylko pod wpływem nacisku, ale również ciepła wydzielanego przez ludzkie ciało. Nazywana inaczej "leniwą" lub pianką "z pamięcią" przez dłuższą chwilę po ustaniu nacisku zachowuje "odcisk". Ta właściwość sprawia, że poduszka wykonana z pianki termoelastycznej idealnie wspiera kark, zmniejszając punkty nacisku.

Pianka VISCO może być nasączana olejami roślinnymi dla polepszenia jej parametrów (Hilding Visco Green) lub być łączona z dodatkowymi materiałami, jak np. włókna weglowe (Hilding Antistress Carbon). Warto zapamiętać, że dobrej jakości poduszka ergonomiczna posiada ściągany o prania pokrowiec, który przedłuża żywotność poduszki i zapewnia optymalną ochronę przed bakteriami i roztoczami.

Wszystkie poduszki Hilding Anders mogą mieć pokrowce prane w 60 stopniach, co jest rzadko spotykaną cechą poduszek na rynku. Ceny ergonomicznych produktów tej marki zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a komfort, jaki oferują, jest bezcenny.