bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • 13 marca 2021
  • wyświetleń: 2069

Kiermasz "Książka wspiera bohatera" w Galerii Sfera już w sobotę!

Za nami:

Nadszedł czas na wiosenne porządki, a co za tym idzie - wymianę domowej biblioteczki! Podczas akcji „Książka wspiera bohatera" można zyskać nie tylko nowe egzemplarze kryminałów, literatury sensacyjnej i romansów, ale również pomóc potrzebującym dzieciom z Bielska-Białej i okolic. Dzięki ostatniej edycji kiermaszu charytatywnego udało się zebrać aż 3500 zł, które zostały przekazane do lokalnych domów dziecka i świetlic środowiskowych.

książka wspiera bohatera
Kolejna odsłona akcji Książka wspiera bohatera w Galerii Sfera · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Już 13 marca odbędzie się wiosenna edycja akcji charytatywnej „Książka wspiera bohatera”. Jej zasady są proste. Niepotrzebne książki przyniesione do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera zostaną sprzedane na kiermaszu.

- Ostatnie kilkanaście miesięcy to dla nas wszystkich szczególnie trudny czas. Właśnie dlatego tak wielką rolę pełnią akcje, które pomagają tym najbardziej potrzebującym. „Książka wspiera bohatera” to wsparcie dla dzieci mierzących się z licznymi problemami, czyli prawdziwych bohaterów. Na pewno każdy z nas ma w swoich domach książki, których już nie potrzebuje. Zachęcam wszystkich do przyczynienia się do poprawy jakości życia młodych ludzi i przyniesienia książek na kiermasz. Często pozornie małe gesty znaczą o wiele więcej niż nam się wydaje - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii Sfera. 

Poprzednia edycja popularnej wśród bielszczan akcji odbyła się w połowie lutego. Udało się wtedy zebrać aż 3500 zł na rzecz potrzebujących dzieci. Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem kiermasz zakończy się sukcesem.

- Książka wspiera bohatera” to akcja, która łączy w sobie aspekt społeczny i ekologiczny. Nie od dziś wiadomo, że stan środowiska naturalnego znacząco wpływa na nasze życie i zdrowie. Gdy wymieniamy się przedmiotami, unikamy nadmiernej produkcji śmieci, działamy odpowiedzialnie i troszczymy się o naturę. Działania charytatywne, edukacja ekologiczna i szerzenie czytelnictwa to wspaniałe połączenie, które przynosi nam wszystkim wiele korzyści! Cieszymy się, że nadal możemy organizować kiermasze w tych trudnych czasach. Dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączają się w naszą akcję - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Książki można przynosić do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera. Zostaną one poddane kwarantannie, a kiermasz będzie przeprowadzony zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. W trosce o bezpieczeństwo uczestników w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Niech nadchodząca wiosna przyniesie wiele wsparcia i radości tym, którzy najbardziej tego potrzebują!

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.