bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 2818

Rowerzyści czekają na stacje ładowania rowerów elektrycznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Miłośnicy jazdy na rowerach elektrycznych z Bielska-Białej nie składają broni ws. budowy stacji ładowania tychże pojazdów. Jak podkreślają, są one oczekiwane. Pojawić się także miały propozycje montażu takich miejsc.

Temat umiejscowienia stacji ładowania rowerów elektrycznych w Bielsku-Białej poruszaliśmy już w zeszłym roku. Można o tym przeczytać m.in. w tym artykule.

Na początku marca do sprawy powrócił radny Bronisław Szafarczyk.

- Na najbliższej sesji rady miejskiej będziemy procedować uchwałę w sprawie przyjęcia "Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania na terenie gminy Bielsko-Biała". Porównanie ich lokalizacji z koncepcją głównych tras rowerowych prowadzi do wniosku, iż przynajmniej niektóre proponowane lokalizacje stacji ładowania sąsiadują z tymi trasami, a co ważne, także z trasami prowadzącymi w kierunku gór - zauważył przedstawiciel bielszczan.

Radny nawiązał do swej interpretacji z jesieni.

- Otrzymałem wiele informacji, iż proponowane przeze mnie działanie jest oczekiwane przez rowerzystów. Nie dość na tym, dotarły do mnie także oferty zajęcia się budowa stacji ładowania rowerów. Z ofert tych jasno wynika, iż ich autorzy widzą możliwość spełnienia wymagań - poinformował Szafarczyk.

I zaapelował do władz Bielska-Białej, by wrócić do tematu i podjąć oczekiwane przez rowerzystów działania, a więc ujęcia w planach budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych także stacji ładowania elektrycznych rowerów.

Do sprawy wrócimy, gdy Ratusz zajmie stanowisko w tej sprawie.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj