bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 2584

Ładowarek dla rowerów nie będzie bo… takich nie ma na rynku

Pojawienie się na bielskich ulicach i przy trasach rowerowych stacji ładowania dla rowerów napędzanych prądem, byłoby zapewne ułatwieniem dla niejednego użytkownika takich pojazdów. Jednak jak wynika z informacji miejscowego magistratu, takie się nie pojawią, ponieważ nie ma ich na rynku.

bielskobiala,bielsko,rower,gory,fotodnia,instagram
Ładowarek dla rowerów nie będzie bo… takich nie ma na rynku


Wracamy do tematu montażu w Bielsku-Białej ładowarek do rowerów elektrycznych, które stają coraz bardziej popularne. Z taką ideą wystąpił radny Bronisław Szafarczyk. - Trzeba tu zauważyć, że ukształtowanie wysokościowe naszego miasta niekoniecznie sprzyja rozwojowi komunikacji rowerowej, coraz więcej rowerzystów kupuje rowery z napędem elektrycznym - zauważył przedstawiciel bielszczan.

Radny zawnioskował więc do władz miasta, by w opracowywanych planach rozwoju uwzględnić potrzeby rowerzystów jeżdżących na rowerach z napędem elektrycznym i zaplanować odpowiednią lokalizację stacji ładowania.

Jak jednak poinformowali przedstawiciel bielskiego ratusza, obecnie na rynku brak jest systemowych rozwiązań łączących funkcje ładowania roweru eklektycznego z systemem zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą lub odłączeniem, systemem rozliczeń za energię do ładowania oraz samego ładowania zapewniającego bezpieczeństwo dla obsługujących.

- Należy pamiętać, że gniazdka takie narażone byłyby na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wandalizm. Planowane w Bielsku-Białej stacje ładowania samochodów elektrycznych, to stacje szybkiego ładowania na prąd stały DC. Dostępne urządzenia tego typu nie posiadają montażu gniazd dla rowerów AC 230 V z osobnymi urządzeniami do rozliczeń - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Ale jak zapewnił, urzędnicy na bieżąco monitorują pojawiające się na rynku rozwiązania. - W opracowywanej koncepcji głównych tras rowerowych w Bielsku-Białej zostaną przedstawione propozycje lokalizacji stacji w wyposażonych w ładowarki do rowerów elektrycznych, a w momencie pojawienia się technicznych rozwiązań, funkcjonalność ta zostanie uruchomiona dla użytkowników - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.