Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 8074

Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach - zaczyna brakować miejsc

- Dziennie od 10 do 20 pacjentów wozimy na Śląsk. W szpitalach na południu naszego województwa zaczyna brakować miejsc na oddziałach covidowych - mówił Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w bielskim starostwie. Głównym tematem spotkania przedstawicieli różnych służb była sytuacja związana z pandemią COVID-19.

szpital, choroba, leczenie, koronawirus
Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach - zaczyna brakować miejsc · fot. pixabay


Uczestnicy podsumowali poprzedni rok, mówili też o coraz trudniejszej sytuacji związanej z trzecią falą koronawirusa. Od początku pandemii w powiecie bielskim zachorowało na COVID-19 ponad 7 800 mieszkańców. Większość z nich (7 051 osób) to ozdrowieńcy, zmarły 123 osoby. To statystyka od marca 2020 roku. Z ciekawostek odnotujmy, że częściej w powiecie bielskim chorowały kobiety, więcej zgonów - bo ok. 60 % było wśród mężczyzn.

Jak mówił dr Jarosław Rutkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej są to zachorowania, potwierdzone pozytywnym wynikiem badania. -Należy jednak przyjąć, że rzeczywista liczba zakażonych jest była co najmniej 4 razy wyższa - zaznaczył szef bielskiego sanepidu.

Największy przyrost zachorowalności na COVID-19 był pod koniec zeszłego roku. Wzrost zakażeń odnotowano także w ostatnim czasie. Jak mówi szef bielskiego pogotowia, od tygodnia zauważalnie zwiększyła się liczba chorych przewożonych do szpitali, w których zaczyna brakować miejsc.

- Mimo starań dyrektorów szpitali oddziały covidowe są praktycznie zapełnione, brakuje miejsc na OIOM-ach - mówi dyrektor Waligóra. Obecnie, około 1/3 wykonywanych wymazów w kierunku koronawirusa daje wynik pozytywny. W związku z tym warto zaapelować o rozsądek i zachowanie dystansu społecznego.

Raport ze swoich działań przedstawiła także bielska policja, straż pożarna oraz beskidzka grupa GOPR.

mp / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj