Wiadomości

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 3353

Bielski Sanepid zachęca do zainstalowania aplikacji "Stop Covid"

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej zachęca do korzystania z aplikacji, która ma pomóc w walce z koronawirusem - "STOP Covid - Protego Safe". Ostatnie dni przyniosły wzrost zachorowań na COVID-19, wszystko wskazuje na to że mamy do czynienia z trzecią falą epidemii.

Protego, aplikacja, stop covid, koronawirus, iphone, smartfon
Bielski Sanepid zachęca do zainstalowania aplikacji "Stop Covid" · fot. mp / czecho.pl


Jarosław Rutkiewicz, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej zachęca do ściągnięcia na telefon komórkowy rządowej aplikacji STOP COVID. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. "Zapamiętuje" każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. - Jeśli któryś z użytkowników zachoruje - pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych - mówi dr Jarosław Rutkiewicz.

Na stronie rządowej czytamy, że aplikacja korzysta jest w pełni bezpieczna, dobrowolna i bezpłatna. Korzysta ona z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami iOS oraz Android.

mp / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj