Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 3460

Twierdzili, że zapisują na szczepienia przeciw COVID, okradli bielszczankę

Policjanci poszukują trojga przestępców, którzy wczoraj okradli 65-latkę z Bielska-Białej. Dwie kobiety i mężczyzna podawali się za medyków i w czasie pozornego badania splądrowali mieszkanie. Skradli 1.500 złotych i biżuterię.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Twierdzili, że zapisują na szczepienia przeciw COVID, okradli bielszczankę · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło wczoraj w Wapienicy. Do 65-latki zapukały dwie kobiety i mężczyzna. Podając się za medyków twierdzili, że umawiają wizyty w celu szczepień na koronawirusa, ale koniecznie jest zbadanie. Podczas rzekomego badania przez jedną z kobiet udającą lekarza, dwie pozostałe splądrowały mieszkanie i skradły 1.500 złotych i biżuterię wartości 200 złotych.

Według zgłaszającej wszystkie osoby były ciemnej karnacji i porozumiewały się z obcym akcentem. Jeden z mężczyzn był ubrany w ciemne spodnie i ciemną kurtkę z zielonymi dodatkami. Pierwsza z kobiet była ubrana cała na czarno, druga w szarym płaszczu.

Policja ostrzega przed oszustami. Próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy przestępstwa można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj