bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2021
  • wyświetleń: 3088

Rekord pobity! Tak ciepło w lutym jeszcze nie było...

Wczoraj na stacji meteo w Bielsku-Białej Aleksandrowicach został pobity rekord temperatury, którą zanotowano w lutym - poinformowali Łowcy Burz Podbeskidzie. Poprzedni rekord przetrwał 31 lat.

stacja meteorologiczna
Rekord pobity! Tak ciepło w lutym jeszcze nie było... · fot. sxc.hu


- Zgodnie z danymi IMGW maksymalna temperatura na stacji Bielsko-Biała Aleksandrowice wyniosła 18,9 stopnia, także mamy pobicie rekordu z 1990 roku o 0,4*C - poinformowali wczoraj Łowcy Burz Podbeskidzie. Poprzedni rekord wynosił 18,5°C i został ustanowiony w lutym 1990 roku.

Rekord pobity! Tak ciepło w lutym jeszcze nie było...
Rekord pobity! Tak ciepło w lutym jeszcze nie było... · fot. Łowcy Burz Podbeskidzie


Podobną temperaturę możemy zanotować w naszym regionie również dzisiaj - jak zapowiadają synoptycy, w najcieplejszym momencie dnia w Bielsku-Białej może być 16 stopni Celsjusza. Ciepło - 15 stopni - powinno być również jutro. Niestety, duże ochłodzenie wraz z opadami deszczu przyjdzie do nas w najbliższy weekend - według synoptyków TVN Meteo w naszym mieście słupki rtęci pokażą maksymalnie 3 stopnie w sobotę oraz 4 stopnie w niedzielę.

mp / bielsko.info, źródło: Łowcy Burz Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.