bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • wyświetleń: 1684

Jest koncepcja odwodnienia ulic, ale brak na to środków

Mieszkańcy części Straconki w Bielsku-Białej - wraz z nastaniem coraz cieplejszych dni, a co z a tym idzie wizji m.in. większej ilości opadów deszczu - obawiają się o swoje posesje. Z powodu braku odwodnienia ulic są one zalewane. Co prawda powstała koncepcja odpowiedniej modernizacji dróg, ale... nie przewidziano środków na wykonanie inwestycji.

Straconka
Jest koncepcja odwodnienia ulic, ale brak na to środków · fot. Google Maps


Do radnych Szczepana Wojtasika, Rafała Ryplewicza oraz Maksymiliana Prygi zwrócili się przedstawiciele Rady Osiedla Straconka. Prosili o wsparcie działań zmierzających do przeprowadzenia inwestycji mającej na celu kompleksowe odwodnienie ulic: Goryczkowej, Skibowej, Mierniczej, Biegunowej, Roślinnej oraz Bobowej.

- Z uwagi na warunki atmosferyczne oraz specyfikę terenu mieszkańcy wymienionych ulic są notorycznie zalewani co w sposób oczywisty utrudnia im życie oraz bieżące funkcjonowanie. Tymczasem została już przedstawiona dokumentacja projektowa oraz koncepcja inwestycji, którą m.in. pozytywnie zaopiniowała miejscowa rada, a także miejscowy radny z dzielnicy Straconka Szczepan Wojtasik - napisali przedstawiciele mieszkańców Bielska-Białej w swej interpelacji złożonej na biurka włodarzy miasta.

Radni poprosili o przedstawienie szacunkowego harmonogramu praz oraz przybliżonych terminów robót dotyczących odwodnienia tej części dzielnicy.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej sprecyzował, że opracowana została koncepcja odwodnienia ulic Biegunowej, Skibowej, Goryczkowej oraz ulic przyległych wraz z rozbudową tych ulic. Jak podkreślił wiceprezydent, w ich skład wchodzą również ulice wspomniane w interpelacji.

- Zaprojektowany system odwodnienia wymaga budowy nowego wylotu do potoku Straconka, którego administratorem jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wylot przewidziany jest w rejonie strefy ochronnej ujęcia wody pitnej, wobec czego poza uzgodnieniem z administratorem potoku konieczne jest uzgodnienie z administratorem strefy tj. Aqua S.A. Obecnie oczekuje się na uzyskanie uzgodnień, które wpływać będą na ostateczni kształt projektowanego sposobu odwodnienia - wyjaśnił Kamiński.

Jest jednak jeden kłopot. Z informacji z ratusza wynika, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta nie przewidziano pozycji dotyczącej budowy wspomnianego odwodnienia.

- Ewentualne podjęcie decyzji o wykonaniu projektu budowlanego będzie wiązać się z koniecznością dokonania zmian w budżecie miasta - podkreślił wiceprezydent Bialska-Białej.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.