bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lutego 2021
  • wyświetleń: 1708

Bielszczanie skarżą się na częste awarie lamp ulicznych

Mieszkańcy Bielska-Białej często narzekają na awarie oświetlenia ulicznego. Niektórzy sugerują nawet, że być może to znak, iż miasto nie do końca sprawnie funkcjonuje. Tymczasem władze miasta zapewniają, że stan systemu jest poprawny.

lampy, oświetlenie
Bielszczanie skarżą się na częste awarie lamp ulicznych


Coraz więcej sygnałów dociera do bielskiego magistratu w sprawie niedziałającego oświetlenia ulicznego. To szczególnie uciążliwe właśnie zimą, kiedy noce są długie, a na jezdniach i chodnikach bywa ślisko. O podjęcie kontroli stanu oświetlenia zwrócił się do władz Bielska-Białej radny Roman Matyja.

- W swej działalności samorządowej dostawałem wiele informacji dotyczących braku należytego oświetlenia poszczególnych ulic i musiałem każdorazowo interweniować u odpowiednich służb. Myślę jednak, że te zadania należą do operatora systemu oświetlenia, a nie do mieszkańców. Mieszkańcy mają mieć sprawnie funkcjonujące miasto, a wiem, że na tym zależy również panu prezydentowi - stwierdził przedstawiciel bielszczan.

W sprawie oświetlenia interweniował także radny Tomasz Wawak.

- W ostatnim czasie otrzymałem kilka zgłoszeń, równolegle samemu obserwując wiele niedziałających lamp i przekazując te informacje odpowiednim służbom. W aplikacji ZgłoszeniaBB na liście problemów wysyłanych przez mieszkańców awarie lamp ulicznych stanowią pokaźną ich część. W wielu przypadkach awaria tej samej lampy zgłaszana jest kilkukrotnie - zauważył radny. I również zaapelował o przeprowadzenie stosownego audytu.

W odpowiedzi Adama Ruśniaka, zastępcy prezydenta na interpelację radnego Wawaka czytamy, iż "przy tej ilości opraw oświetleniowych z czystego rachunku prawdopodobieństwa należy założyć, że niestety codziennie kilka czy kilkanaście opraw będzie nieczynnych".

- Każdorazowo otrzymane zgłoszenie nieprawidłowości w działaniu oświetlenia ulicznego przesyłamy niezwłocznie do właściciela w celu usunięcia awarii. Termin umowy na jej usunięcie wynosi 10 dni roboczych. Dotychczas wszystkie awarie zostały usunięte terminowo - zapewnił wiceprezydent.

Jeśli chodzi o przeprowadzenie audytu, to Ruśniak stwierdził, że "oświetlenie gminne jest przeglądane na bieżąco i jego stan jest poprawny".

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.